• Ubytování v Bruselu

    Nabídka hotelů v Bruselu od největšího rezervačního systému online ubytování ve světě Booking.com. Pro Brusel najdete v nabídce cca 500 hotelů

     

    Ke každému hotelu vám s výběrem pomohou nezávislé recenze uživatelů jako jste vy. Samozřejmostí jsou i podrobné informace ke každému hotelu, fotky a aktuální dostupnost. Rezervace je jednoduchá, vše probíhá online včetně platby. Potvrzení vám přijde emailem a můžete vyrazit. 

Čurající sošky

Možná trošku ohraná, ale na 100% vždy navštěvovaná soška čurajícího bronzového chlapečka, patří k významným turistickým památkám v Bruselu. Bronzová soška čurajícího chlapečka zvaná „Manneken Pis“ pochází ze 17. století a nalezneme ji na rohu Rue de l’Etuve a Rue des Grands Carmes. O sošce se povídají nejrůznější legendy, ale mezi nejznámější patří ta, že soška znázorňuje chlapečka, který se vyčural na hořící zápalnou šňůru od bomby a zachránil tak město. Druhá legenda vypráví o zatoulaném synkovi, který byl po několika hodinách objeven právě ve chvíli, kdy čural. Soška chlapečka bývá pravidelně oblékána k nejrůznějším příležitostem, jako například k výročí narození Elvise Presleyho (8.1.). Tento den chlapeček dostane oblek rokenrolového krále.

Aby chlapečkovi nebylo smutno nebo aby to ženám nebylo líto, přibyla roku 1987 i čurající bronzová holčička „Jeanneke Pis“.  Avšak dohledat holčičku není jednoduché –  je umístěna  ve slepé uličce za mříží. Soška holčičky není sice tolik proslavená, jako její o staletí starší kamarád, ale za to nese silné poslání – má za cíl zrovnoprávnit ženy, ale taktéž pomáhat k výzkumu rakoviny. Mince vhozené do fontány pod holčičkou, jsou věnovány právě na tyto účely.

A do třetice v Bruselu objevíme čurající sošku, a to čurající psa, o kterém mnoho turistů neví. Jedná se o čurajícího křížence „Zinneke Pis“, který se nachází nedaleko centra města v zapadlé uličce. Mnoho turistů na psíka narazí spíše náhodou, ale o to větší mají radost a okamžitě tak rozšiřují svoji sbírku čurajících bruselských památek.