• Ubytování v Bruselu

    Nabídka hotelů v Bruselu od největšího rezervačního systému online ubytování ve světě Booking.com. Pro Brusel najdete v nabídce cca 500 hotelů

     

    Ke každému hotelu vám s výběrem pomohou nezávislé recenze uživatelů jako jste vy. Samozřejmostí jsou i podrobné informace ke každému hotelu, fotky a aktuální dostupnost. Rezervace je jednoduchá, vše probíhá online včetně platby. Potvrzení vám přijde emailem a můžete vyrazit. 

Doprava

Do Bruselu se můžete dostat letecky na letiště Charleroi, kam létají spíše nízkonákladové společnosti nebo hlavní bruselské letiště Zaventem (mezinárodní letiště). Mezi letištěm Zaventem a centrem jezdí autobusy, shuttle busy, případně je možné využít taxi dopravy nebo vlak. Z menšího letiště Charleroi se do centra dostanete veřejnou dopravou kombinací autobusu a vlaku nebo taxi službou. Všeobecně jsou belgičtí taxikáři označovány jako spolehlivý, proto se jich nebojte využít.

Po Bruselu je možné se přepravovat poměrně přehledným dopravním systémem: metrem, tramvajemi a autobusy. Jízdenky seženete, podobně jako u nás, ve stanicích, na nádraží či v trafikách. Výhodou je, že veškerou hromadnou dopravu má na starosti jediný dopravce, proto je možné jednu jízdenku využívat na různé druhy dopravních prostředků.

Autobusové a tramvajové zastávky poznáte podle červeno-bílého označení a metro bílo-modrého označení.

Máte-li rádi umění, jistě nevynechejte místní metro – stanice metra se díky umělcům proměnila z obyčejné stanice ve velkou galerii moderního umění. Samotné centrum Bruselu protínají dvě trasy metra a tři vedlejší trasy podzemní tramvaje.

Vlak v Bruselu taktéž naleznete, je však užitečnější pro delší trasy, nikoliv při cestování po centru města. Centrální nádraží leží v centru Bruselu a má tři nástupiště a šest kolejí, které se nacházejí v podzemí.

Celá městská hromadná doprava jezdí od 6 ráno až do půlnoci. Cestování po Bruselu je poměrně rychlé a dobře řešené, avšak nebojte se zde využít a zapůjčit si jízdní kolo, které může být zajímavé pro prozkoumání belgické kultury jinak.