• Ubytování v Bruselu

    Nabídka hotelů v Bruselu od největšího rezervačního systému online ubytování ve světě Booking.com. Pro Brusel najdete v nabídce cca 500 hotelů

     

    Ke každému hotelu vám s výběrem pomohou nezávislé recenze uživatelů jako jste vy. Samozřejmostí jsou i podrobné informace ke každému hotelu, fotky a aktuální dostupnost. Rezervace je jednoduchá, vše probíhá online včetně platby. Potvrzení vám přijde emailem a můžete vyrazit. 

Milujete komiksy? Brusel je jasná volba!

Brusel je město komiksů, a to již několik desítek let. Všude kam se podíváte je vidět oblíbenost těchto  kreslených časopisů a knih u místních obyvatel.  Knihkupectví, trafiky, ale taktéž ulice (malby na domech) jsou plné nejrůznějších komiksových hrdinů. Světovou komiksovou velmocí se Brusel stal po druhé světové válce.

Díky belgickému králi Badouin (1930-1993), který měl tyto komiksy opravdu ve velké oblibě, vzniklo roku 1989 první komiksové muzeum v Bruselu.  Původně chátrající secesní budova, která dříve sloužila jako sklad, vyrostlo ohromné komiksové centrum, ve kterém je možné nalézt nejvíce obrázkových knížek na světě. Jsou zde zachycená díla od více než 670 umělců a něco přes 31 tisíc alb. V muzeu jsou studijní prostory, konferenční sál, stylová kavárna či knihkupectví.  Své místo zde samozřejmě našli významní belgičtí tvůrci a jejich známé komiksové postavy. Mezi ty nejznámější komiksové postavy patří bezesporu „Tintin“ od Georges Remi, zvaného Hergém. Dále jsou zde k vidění například Šmoulové, Wiske, Suske aj. V muzeu naleznete skutečně nejznámější komiksová díla, ale i ty méně známá.

Muzeum pravidelně pořádá nejrůznější výstavy a obměňuje původní výstavy, aby si každý návštěvník přišel na své a objevil zde ten svůj oblíbený komiks. Přijedete-li do Bruselu v říjnu, můžete se zúčastnit pravidelného festivalu komiksů. V jiném období si stačí projít pár ulic po městě a postavičky, nakreslené na budovách v nadživotní velikosti, vám budou zpříjemňovat pobyt.